Щодо випуску програми «Гроші» під назва «Відкати з народних пожертв»

653284_3

Центр допомоги постраждалим Майдану “Родина Майдан” – це найбільший координаційний центр різних ініціатив, які прагнуть спільно допомагати родинам загиблих та постраждалих під час громадських протистоянь 2013–2014 років в Україні. Ми збираємо кошти, координуємо допомогу родинам загиблих і медичну підтримку поранених, підтримуємо переліки всіх загиблих, зниклих і  постраждалих, надаємо фінансову допомогу. Серед членів «Родини Майдан» благодійні фонди та організації, ініціатива Євромайдан SOS, провідні аудиторські та юридичні фірми, мета яких – належний контроль за прозорим та ефективним виконанням взятих на себе зобов’язань: надати зібрану допомогу тим, хто її потребують.

Ми глибоко стурбовані тим, що у програмі, що вийшла на телеканалі 1+1 16 червня 2014 року не лише подано неповні та неточні дані щодо лікування поранених в Ізраїлі, але практично не перевірено твердження, які наводяться декількома особами, на основі яких авторами програми зроблені всі ключові висновки. На превеликий жаль, у програмі не наведені жодні документальні підтвердження нібито здійснених порушень, не отримано інформацію від представників лікувальних установ, в яких здійснювалося лікування поранених на Майдані (Kaplan Medical Center, Hadassa Medical Center), не отримано коментарі від інших поранених, які проходили лікування в клініках Ізраїлю. Поряд із цим, у програмі безпідставно наводяться твердження, що:

  • Гроші на лікування надавалися «Фондом громади Приірпіння» (член ініціативи «Родина Майдан» без належної перевірки;
  • Половині з 10 поранених фактично не надавалося лікування.

Ми наполягаємо, що ці твердження не відповідають дійсності, що може бути підтверджено належними документальними підтвердженнями.

Фондом громади Приірпіння профінансовано та проконтрольовано лікування 5 поранених майданівців (Бондаренко, Гуч, Запотоцький, Пятковський, Шкіль). Ми переконані, що фінансування лікування вказаних осіб було критично важливим, було здійснено своєчасно.

Окремо хочемо зазначити, що програма внаслідок використаних формулювань, наведених необґрунтованих висновків, кидає тінь на всю сферу волонтерства, благодійності та взаємної допомоги.

Ми наполегливо просимо уважно поставитись до нашого звернення, здійснити детальну перевірку створеної програми на предмет обґрунтованості висновків, належності здійсненого розслідування.

Переконані, що у разі виявлення недостатньо професійного рівня проведеного розслідування, дуже важливо подати додаткову інформацію, яка містила б перевірені та обґрунтовані факти, на базі яких глядачеві можна зробити належні висновки.

Щиро сподіваємося на розгляд Вами цього листа та реакцію на нього!

З повагою,

Правління Центру допомоги постраждалим Майдану “Родина Майдан”