Ernst&Young підтверджує: гроші сімей Небесної сотні ніхто не крав

Гроші, зібрані для сімей героїв Небесної сотні, витрачають за двома напрямками – направлення поранених і їхнє лікування в клініках Ізраїлю та Австрії та адресні перерахування.

 

Небесная сотня

 

Аудиторська компанія Ernst&Young, що здійснює щомісячний аудит коштів, зібраних на п’яти рахунках Фонду громади Приірпіння для сімей героїв Небесної сотні, надала звіт, що свідчить про відсутність зловживань фондом цими грошима. З текстом звіту можна ознайомитися на сайті Центру “Родина Майдану”.

За словами партнера компанії Олега Свєтлєющего, “гроші, які надходять на ці рахунки, або залишаються на них, або були витрачені за двома напрямками – направлення поранених і їхнє лікування в клініках Ізраїлю та Австрії і вже адресні перерахування. Це ми бачили і жодних зловживань не знайшли.

У рамках розроблених процедур щодо рахунків, відкритих у гривні й у валюті для збору коштів постраждалим на Майдані в лютневих подіях, ми запитували у банку, в якому відкрито рахунки (в основному – в “Кредобанку”), підтвердження про реальні суми на початок і кінець періоду (з 21 лютого по 31 травня 2014 року). Перша процедура – звірка початкових і кінцевих залишків за рахунками з підтвердженням банку. Друга – на основі підтверджень банку за період ми переконалися, що відображена в документах фонду сума надходжень дійсно пройшла по банку. Третя – звіряння видаткової частини. Дані, надані фондом у зведеному звіті – залишок на початок, потім надходження від фізичних та юридичних осіб, витрати та залишок на кінець, – збігаються з сумами витрат, що проходять за банківським підтвердженням. Ми вивчили також документи, які підтверджують те, що ці витрати було здійснено у зв’язку з потребами поранених. На сьогоднішній день виплати умовно можна розділити на два етапи. Перший було завершено до кінця березня, коли фондом було зроблено кілька платежів, в основному пов’язаних з лікуванням і транспортуванням поранених до Ізраїлю. Ми вивчили рахунки клінік і документи авіакомпаній. Весь цей час фонд збирав заяви та документи від сімей для отримання допомоги. І на другому етапі (квітень-травень) вже були точкові платежі на користь сімей постраждалих.

В рамках наших процедур все те, що було заявлено у звіті фонду за цими рахунками, підтверджувалося первинними документами та банківськими виписками. Тобто якихось розбіжностей або некоректного відображення сум ми не знайшли. Досить суттєві суми все ще залишаються на рахунках фонду. Наскільки мені відомо, їхнє подальше використання постійно обговорюється сім’ями постраждалих, зацікавленими особами та навіть деякими фізичними особами, які, здавалося б, ніякого стосунку до процесу не мають. До цього, а також до процесу прийняття рішень про пріоритетність і розмірах виплат ми, як аудиторська компанія, стосунку не маємо, жодним чином ці рішення не оцінюємо і не аналізуємо.

Окрім того, коли ми говоримо “фонд”, то дещо розширюємо предмет обговорення, тому що є ще низка проектів, які він веде. Їх ми не аналізували і не оцінювали, а перевіряли тільки п’ять рахунків фонду Приірпіння, які було відкрито спеціально для допомоги постраждалим під час революції. Жодних зловживань ми не знайшли”.

Зі слів Андрія Гука, старшого юриста, адвоката фірми “Марченко Даневич”, який нині на волонтерських засадах захищає честь і гідність фонду громади Приірпіння, відомо, що в даний момент члени правління центру “Родина Майдану” і особливо керівництво фонду Приірпіння, що акумулює на своїх рахунках кошти для сімей Небесної сотні, відчувають потужний інформаційний та емоційний тиск. Так, на сьогоднішній день перевірку фонду здійснюють три органи. Основне кримінальне провадження проводить слідча група Головного слідчого управління в м.Києві – шахрайство в особливо великих розмірах. УБОЗ Київської області перевіряє звернення депутатів Володимира Ар’єва, Олександра Бригинця та Леоніда Ємця. Запит щодо шахрайства надійшов також від прокуратури м.Ірпеня.

Детально про це читайте у наступному номері “Дзеркала тижня. Україна” у статті Алли Котляр. 84727За матеріалами: ZN.UA

http://dt.ua/UKRAINE/ernst-young-pidtverdzhuye-groshi-simey-nebesnoyi-sotni-nihto-ne-krav-145326_.html