Центр

Центр допомоги постраждалим Майдану “Родина Майдан” – найбільший координаційний центр різних ініціатив, які прагнуть спільно на довгостроковій основі допомагати родинам загиблих та постраждалих під час громадських протистоянь 2013–2014 років в Україні. Ми збираємо кошти, координуємо допомогу родинам загиблих і медичну підтримку поранених, підтримуємо переліки всіх загиблих, зниклих і  постраждалих, надаємо фінансову допомогу.

Хто ми сьогодні?

За місяць існування ініціативи ми зібрали понад 50 млн. грн. від благодійників з України та інших країн світу на рахунок нашого партнера – Фонду громади Приірпіння, а також провели значну роботу із залучення великих донорів. Ми збираємо та акумулюємо дані щодо величезної кількості ініціатив, аби координувати на надавати рівномірну допомогу всім потерпілим.

Разом із Євромайданом SOS ми значною мірою вже опрацювали бази загиблих та постраждалих, в яких враховані соціальний стан та специфічні проблеми кожної з родин. Ми перевірили та перенаправили значну частину запитів про допомогу до інших ініціатив, які спеціалізуються на відповідному типі допомоги, тим самим уникнувши нераціональних витрат зібраних завдяки нашим благодійникам коштів.

Всі рішення щодо розмірів та форм допомоги, яку надає та надаватиме Центр, приймає Громадська експертна рада. Зокрема, вже прийняте та затверджене до виконання рішення щодо схеми розподілу коштів, зібраних на рахунок Фонду Громади Приірпіння:

 1. Частка Загальної суми благодійних коштів, що спрямовуються на одноразові виплати родинам загиблих та зниклих безвісти становить 60%.
 2. Частка благодійних коштів, що спрямовуються на механізми довготривалої допомоги неповнолітнім дітям складає 20% від Загальної суми благодійних коштів.
 3. Частка благодійних коштів із наявної Загальної суми для фінансування лікування та реабілітації поранених на Майдані складає 20%.

Наша діяльність сьогодні

 • разом з іншими партнерами ми продовжуємо складати повну базу загиблих і постраждалих зі статусом наданої допомоги та оцінкою потреб;
 • вже почали виплати родинам загиблих Героїв з рахунку Фонду громади Приірпіння;
 • розробляємо систему довгострокової підтримки неповнолітнім дітям загиблих;
 • продовжуємо координацію людей, ініціатив, організацій, які хочуть допомогти та допомагають;
 • раз на тиждень проводимо збори Медичної експертної ради, яка розглядає звернення від постраждалих* щодо надання допомоги та приймає рішення про її розмір.

* Основними напрямками допомоги у рамках благодійної програми “Допомога пораненим” є фінансова допомога спрямована на відвернення загрози для життя, здоров’я, працездатності, ризику інвалідності, особливо за відсутності можливості лікування постраждалих в Україні. В межах благодійної програми “Допомога пораненим” ми можемо надати адресну допомогу на оплату курсу лікування, реабілітації, операцію, придбання лікарських засобів, засобів протезування, послуги догляду за хворим тощо.

Список необхідних документів: 

 • рахунок на оплату від закладу охорони здоров’я, організації на надання відповідних медичних послуг чи послуг догляду (рахунок виставляти на платника: Благодійний фонд “Фонд громади Приірпіння”);
 • копія медичних висновків, особливо останніх (виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого, консультаційного висновку спеціаліста тощо) на бланку медичного закладу з підписом лікаря, печаткою чи штампом. У разі надання документів закордонних закладів охорони здоров’я, просимо надавати також переклад документів українською мовою;
 • копію паспорта заявника та копію ІПН (ідентифікаційний податковий номер).

Для подання заявки щодо отримання допомоги, необхідно зателефонувати за телефоном Гарячої лінії  063 227  20 19. Після чого з вами зв’яжеться наш координатор. 

Принципи нашої роботи

 • Абсолютна прозорість у розподілі та використанні коштів благодійників серед потерпілих та їхніми родинами
 • Надійність. Центр гарантує, що всі кошти, переказані на рахунок Центру, будуть використані максимально ефективно та за призначенням. Гарантами цього виступають Члени Правління Центру, Громадська експертна рада й українські  та закордонні Партнери
 • Ефективність та  самовідданість. Центр створювався небайдужими волонтерами, які хочуть бути максимально корисними для кожного Героя України, тому вони докладають максимум зусиль для того, щоб кожен з тих, хто дійсно потребує підтримки, отримав її у необхідному обсязі
 • Незалежність. Центр не співпрацює з комерційними організаціями, політичними партіями та іншими організаціями, що можуть мати вплив на його діяльність та переслідувати комерційну вигоду. Всі Партнери Центру приймають рівноцінну участь у його діяльності на абсолютно рівних умовах та приймають колегіальне рішення.

Члени Правління

Андрій Федорів
Голова Правління, засновник міжнародної маркетингової компанії fedoriv.com та Фундації Дарини Жолдак

Катерина Ботанова
Директорка CSM/Фундація Центр Сучасного Мистецтва

Анастасія Попсуй
Директорка Фонду громади Приірпіння

Борис Даневич
Партнер юридичної фірми Marchenko Danevych

Анна Гулевська-Черниш
Директорка Українського форуму благодійників

Василина Дибайло
Директорка “Партнерство “Кожній дитині”

Марія Маковецька
керівник відділу адвокації, комунікації та соціальної мобілізації Фонду Ріната Ахметова Розвиток України

Члени Громадської експертної ради

Отець Андрій Нагірняк (УГКЦ, представник комітету соціального служіння Всеукраїнської Ради Церков), Анна Онищенко (директор міжнародної аудиторської компанія PwC Україна) , Володимир Мжельський  (шеф-редактор 5 каналу), Валентина Єсипова (МВС України), Інна Головончук (радник Міністра охорони здоров’я України), Ольга Герасим’юк (Громадська варта), Юрій Рачинський (ГУ МВД України в м. Києві), Тетяна Даниленко (Громадське ТБ), Катерина М’ясникова (виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників України), Ростислав Карандєєв (радник Міністра культури України), Наталя Федорович (заступник Міністра соціальної політики України), Руслан Колбаса (директор Департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Міністерства соціальної політики України), Андрій Гук (Медики Майдану), Ігор Кульчицький (син загиблого на Майдані), Тетяна Луньова (мати пораненого), Віталій Бєлашев (заступник голови Правління з фінансових питань Познякижилбуд), Олександр Ярощук (сотник 3-ї сотні Самооборони Майдану), Євген Єрьомєнко (сотник 41-ї сотні Самооборони Майдану).

Члени Медичної експертної ради

Зоряна Черненко (Голова Комісії з питань реформування системи охорони здоров`я Громадської Ради при МОЗ України), Андрій Гук (Координатор Медичної служби Майдану, нейрохірург першої категорії), Анатолій Самохін (Заввіділенням травматології клінічної лікарні № 12), Максим Іонов (Голова Незалежної профспілки медиків Швидкої медичної допомоги), Наталія Воронкова (Представниця волонтерів “Волонтерська сотня”).

Консультаційна підтримка з фінансових, податкових та юридичних питань

PwC Україна (PricewaterhouseCoopers)

Аудит діяльності

EY (раніше Ernst&Young)

Партнери Центру

Центр допомоги постраждалим Майдану “Родина Майдан” тісно співпрацює з понад 10-ма іншими ініціативами, що дозволяє надавати необхідно допомогу швидше та ефективніше. Серед них: Євромайдан SOS, Благодійний Фонд громади Приірпіння, Український форум благодійників, Міжнародний фонд “Відродження”, Фонд Ріната Ахметова “Розвиток України”, Міжнародна благодійна організація “Партнерство “Кожній дитині”, “Карітас Україна”, БФ “Соціальне партнерство”, ГО “Громадська Варта”, “Народний госпіталь”, Український координаційний центр міжнародної допомоги, Всеукраїнський благодійний фонд “Дитячий світ”, Громадська ініціатива “Зробимо Україну чистою” та інші.

Також ми працюємо над залученням нових учасників та партнерів, що поділяють наші переконання, цілі та методи роботи.